PIVO NAŠICH PŘEDKŮ

KONTAKT

Pivovar - Objednávky

+420 777 828 832
pivovar@zahlinicky-pivovar.cz

Sladovna - Objednávky

+420 739 460 133
zahlinice@raven-trading.cz

Adresa

Záhlinice 67, 768 24 Hulín - Záhlinice
Czech Republic

mapa2

Na zdraví

a na chuť

Pivo
Sladovna. Místo, kde české pivo dostává chuť
Když jsem se s Alešem Přinosilem, sladařem v Záhnilicích, setkala poprvé na akci zvané Kostelecký Chmelovárek, v podstatě jsem mu nerozuměla. Mluvil o humnovém sladu a jeho variantách, které ve sladovně v Záhlinicích vyrábí. Sama jsem ale obdivovatelkou tradičních českých řemesel, a tak mi bylo jasné, že se do sladovny zkrátka musím vypravit.
číst dále >
5232884-zahlinice-sladar-prinosil-sladovna_denik-630
Historie pivovaru a sladovny v Záhlinicích
V roce 1895 byl postaven velmi moderní rolnický akciový pivovar v Záhlinicích jako první v českých zemích s varnou na parní ohřev. O čtyři roky později došlo k výstavbě sladovny. Pivovar vařil pouze do roku 1921 a k jeho uzavření došlo v následku první světové války a neustálé řevnivosti mezi členy správní rady pivovaru. Tradiční humnová sladovna je ve funkci dodnes a v letošním roce došlo k otevření minipivovaru v ležáckých sklepích původního pivovaru.
číst dále >
fotka_pivovar-1895
V Záhlinicích přes sto let vyrábějí slad tradičním humnovým způsobem
V Záhlinicích na Kroměřížsku funguje už od roku 1899 unikátní humnová sladovna. Slad dodává především do menších regionálních a restauračních pivovarů, každý měsíc jí přibývají další zákazníci. Zářivě žlutá fasáda záhlinické sladovny je v hanácké rovině viditelná už z dálky. Slad, tedy jedna z nejdůležitějších surovin pro vznik piva, se v ní vyrábí nepřetržitě už od roku 1899, kdy vznikla zásluhou známého rolníka a národovce Františka Skopalíka.
číst dále >
RAS5c29a2_1562015Zhlinicesladovna14
Sto let staré pivo? Chutnalo prý jako víno
Probíhající rekonstrukce pivovaru v Záhlinicích na Kroměřížsku odkryla poklad. Stavebníci před několika týdny našli v zazděném větrání ležáckého sklepa tři plné pivní lahve ze začátku 20. století. „Jeden vzorek připomínal svrchně kvašená piva," popisuje Aleš Přinosil, který se zúčastnil jejich otevření a ochutnávání. Otevření archaických lahví s korkovým špuntem se prý nikdo nebál, otrávení nepřipadalo v úvahu. Po nalití zjistili, že dvě piva byla světlá - u jednoho z nich cítili sirnou přítomnost -, třetí tmavé mělo chuť „mírně do cherry“.
číst dále >
ONS5a6dc8_100_let_stare_pivo